Książki online

Miłość lekiem na samotność

Miłość lekiem na samotność

Samotność nie jest najlepszym rozwiązaniem. Tak, są takie osoby, które nie czują się dobrze w towarzystwie rzeczy. Taki jest ich charakter i nic nie jest w stanie tego zmienić. Jednak zdecydowana większość osób nie jest stworzona do tego, aby żyć w samotności, ponieważ potrzebują drugiej osoby. Miłość najlepszym lekiem na samotność, dzięki czemu człowiek znajduje w sobie siłę do pokonania wielu przeciwności losu

Samotność nie jest najlepszym rozwiązaniem. Tak, są takie osoby, które nie czują się dobrze w towarzystwie rzeczy. Taki jest ich charakter i nic nie jest w stanie tego zmienić. Jednak zdecydowana większość osób nie jest stworzona do tego, aby żyć w samotności, ponieważ potrzebują drugiej osoby. Miłość najlepszym lekiem na samotność, dzięki czemu człowiek znajduje w sobie siłę do pokonania wielu przeciwności losu. Czy czasem miłość nie przeradza się w coś zbyt mocnego? W pożądanie połączone z obsesją? O takim czymś pisze właśnie Ninni Schulman – znakomita szwedzka pisarka w książce pt.”Tylko Ty“.

Samotność w życiu

Pål jest człowiekiem, który już od dawna jest samotny. Nie może znaleźć szczęścia w miłości. Może nie należy do najbrzydszych mężczyzn, jednak jakoś do tej pory nie udało mu się znaleźć tej jednej, jedynej kobiety z którą chciałby dzielić swój los. Jednak nie poddaje się. Pracując w sztokholmskim metrze na bramkach wypatruje kobiety, która będzie zdolna do pokochania jego osoby. Iris również nie należy do najszczęśliwszych osób. Ma fajną pracę – jest graficzką, która jest freelancerką. Życie zawodowe naprawdę jej się ułożyło. Jednak życie osobiste przypomina jedną wielką porażkę. Też bardzo chciałaby znaleźć miłość swojego życia. Los chyba chce wynagrodzić obojgu tą przedłużającą się samotność i sprawia, że oboje spotykają się pewnego dnia na swojej drodze. Iris i Pål  nawiązują nić porozumienia, która po pewnym czasie zaczyna przeradzać się w coś mocniejszego. Wydaje się, że ich modły do losu o miłość życia zostały wysłuchane, dzięki czemu ich życie zaczyna nabierać szczęśliwych barw.

Miłość oraz obsesja


W oczach Iris Pål  urasta do rangi superbohatera, super mężczyzny, który jest w stanie spełnić każde jej życzenie. Wydaje się, że dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. O co by Iris nie poprosiła – Pål  zawsze jest w stanie spełnić jej prośbę. Do tego stopnia, że często mężczyzna bardzo często wyprzedza jej myśli. Iris czasem nic nie mówi, a Pål realizuje doprowadzając ją do ogromnego szczęścia. Oboje spędzają ze sobą coraz więcej czasu. W pewnym momencie przyjaciele Iris zaczynają się jednak zastanawiać, czy ta piękna miłość nie przeradza się jednak w obsesję? Czy Pål nie stara się otoczyć Iris swoją osobą? Wszystko pięknie, ale zaczyna to przeradzać się powoli w obsesję, która może niekorzystnie wpłynąć na kobietę. Czy iris zda sobie z tego sprawę zanim będzie za późno? “Tylko Ty” Ninni Schulman jest kolejnym szwedzkim kryminałem w jej wydaniu, który nie pozwoli nam na spokój dopóki nie poznamy finału powieści.

Coffee obraz autorstwa freepik - www.freepik.com